Thank you!
We will contact you shortly
СТВОРЕННЯ, СУПРОВІД ТА ПРИПИНЕННЯ БІЗНЕСУ
● Реєстрація Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), Приватного підприємства (ПП):
Для реєстрації ТОВ, ПП у Львові, власник бізнесу і ми повинні знати:● види діяльності підприємства;● розмір статутного капіталу та розподіл між засновниками;● місцезнаходження підприємства;● найменування підприємства.Крім цього, ми також допоможемо визначити яку слід обрати найбільш оптимальну систему оподаткування для Вас, а також при необхідності - внести до Реєстру платників ПДВ.
● Реєстрація фізичної особи-підприємця (ФОП):
Індивідуальна підприємницька діяльність є найпопулярнішою юридичною формою серед підприємців України, які починають свій бізнес. Ця форма підприємництва обирається найчастіше, оскільки вона є достатньо простою і не вимагає від підприємця значного початкового капіталу і оборотних коштів.
Перед реєстрацією ФОП необхідно підібрати види діяльності (КВЕДи), які Вам найбільш необхідні. При цьому, у реєстраційну карту можна внести будь-яку кількість КВЕДів. Якщо ж Ви не працюватимете по тих КВЕДах, що внесені в реєстраційну карту, то жодної відповідальності за це не несете.
Ми запропонуємо Вам реєстрацію ФОП наступними способами: онлайн, через ЦНАП або у нотаріуса/реєстратора.
Важливо також визначити яку слід обрати групу платника податків, загальну чи спрощену систему оподаткування. Тому ми підберемо найбільш оптимальну систему оподаткування для Вас.
● Реєстрація громадських об’єднань, громадських організацій, благодійних фондів:
Переваги створення громадської організації чи благодійного фонду:● відсутність статутного капіталу;● наявність статусу неприбуткової організації;● відсутня потреба в нотаріальному завіренні Статуту (для ГО);● діяльність без оформлення свідоцтва платника ПДВ, єдиного податку;● спрощена система бухгалтерського обліку і подачі звітів в державні органи;● оформлення статусу неприбуткової організації;● внесення до реєстру волонтерських організацій України (при потребі).
● Реєстрація змін до реєстраційних даних ТОВ, ПП, ФОП, ГО, БФ:
● зміна складу учасників/бенефіціарів юридичної особи;● вихід особи із складу учасників юридичної особи;● вхід нової особи у склад учасників;● відчуження частки, у зв’язку з дарування, купівлею/продажем тощо;● зміна місцезнаходження юридичної особи;● зміна найменування юридичної особи;● зміна КВЕДів;● призначення нового директора/керівника юридичної особи;● зміна проживання/адреси реєстрації ФОПа, його прізвища, засобів зв’язку.
● Ліквідація та реорганізація бізнесу:
Процедура ліквідації юридичної особи чи ФОП має безліч нюансів, на які слід звертати увагу. Тому, заощадити час і зробити все вірно, рекомендуємо звернутися до нас, а ми в короткі терміни та згідно з чинним законодавством запропонуємо найбільш прийнятну форму та владнаєм це питання.
● Експрес-ліквідація юридичних осіб (ТОВ, ПП) – прискорена процедура:
Експрес-ліквідація ТОВ чи ПП - це найкращий спосіб закрити підприємство, якщо у Вас немає достатньо часу для бюрократії. Звернувшись до нас, Ви в короткі терміни зможете вирішити питання з ліквідацією свого підприємства. Терміни – від двох робочих днів (за наявності необхідних документів).Вартість послуги розраховується індивідуально з урахуванням багатьох факторів.В пакет послуги експрес-ліквідації включено:● пошук і зміну директора підприємства;● виключення учасників і введення нових учасників;● зміну найменування і юридичної адреси;● розробка нвого статуту;● супровід угоди по переоформленню прав, включно із укладанням всіх документів, які знадобляться в процесі;● прийняття документів підприємства на зберігання та оформлення акту прийому та передачі;● державна реєстрація зміни складу учасників підприємства.
● Реорганізація (виділ, поділ, перетворення, злиття) юридичних осіб:
Діюче законодавство трактує поняття реорганізації юридичної особи як форму припинення діяльності. Але на відміну від ліквідації, юридична особа не зникає, а передає свої права та обов’язки іншій особі. Виділяють декілька форм реорганізації юридичних осіб, а саме:злиття юридичних осіб. В результаті цієї форми реорганізації створюють нову юридичну особу;розділення. Ця форма реорганізації передбачає розподіл підприємства між двома або більше компаніями;приєднання. Ця форма передбачає перехід прав та обов’язків до іншої юридичної особи;виділення. Як результат виділяють одне чи декілька юридичних осіб, до яких переходять права и обов’язки реорганізованої компанії;перетворення. В результаті цієї форми реорганізації виділяють одне чи декілька юридичних осіб, до яких переходять права та обов’язки.
ЮРИДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА КОНСАЛТИНГ
Юридичне обслуговування це швидка і регулярна підтримка Вашого бізнесу досвідченим юристом на всіх етапах.
Переваги для вас: ● необхідність постійного відстеження і вивчення змін кваліфікованими фахівцями в даній сфері діяльності – це робимо ми за Вас (відстежуємо новації і зміни законодавства);● відсутність утримувати на постійній основі в своєму штаті професіонала – юрисконсульта – це робимо ми для Вас(забезпечуємо кваліфіковане юридичне супроводження ведення бізнесу компанії в правовому полі);● вирішення різнопланових завдань, які не можуть якісно вирішуватися одним штатним юристом;● вартість даної послуги дешевша витрат на утримання штатного юриста (зарплата, оплачуваний соц. пакет, податки і тому подібне).
Що входить до послуги юридичного обслуговування і консалтингу
● Нaдaнняя юpидичниx конcyльтaцій – постійно чи для окремих питань;● Представництво інтересів клієнта, що випливають з корпоративних правовідносин;Всі абонентські клієнти нашої компанії отримують безперервну юридичну підтримку та консультації юристів за будь-яким з поданих запитів. Ми надаємо консультації з податкового, господарського, трудового, цивільного, трудового та кримінального права;● Супровід документообігу компанії. Юристи нашої компанії налагодять та оптимізують документообіг Вашого підприємства. Ми проаналізуємо поточні форми договорів, які використовуються Вами в ході господарської діяльності та внесемо в них покращення, які сприятимуть посиленню Вашого захисту. Ми розробимо та впровадимо ті документи, які наразі є відсутніми, але повинні бути на підприємстві;● Рoзpoбкa cтpaтeгій для ведення пoдaткoвиx тa гocпoдapcькиx cпopів;● Рeєcтpaція, зміни і cтpyктурування бізнесy, включaючи зacнування новиx юpидичниx ocіб тa їx відділень;● Оскарження дій контролюючих органів та результатів перевірки;● Надання індивідуальних консультацій щодо роботи контролюючих органів та органів державної влади;● Представлення інтересів клієнта в правоохоронних, антимонопольних та інших органах державної влади.● Абонентське юридичне обслуговування (комплексне супроводження юристом/юристами правових питань Вашого підприємства).● Договірна практика. Розробка, оцінка, корегування всіх типів договорів та контрактів під запити клієнта.● Підготовка/перевірка транзакційних документів (договорів купівлі-продажу корпоративних прав, акціонерної угоди, угоди про наміри, договорів про конфіденційність тощо).
СУДОВИЙ І ДОСУДОВИЙ ЗАХИСТ
Мова далеко не завжди йде тільки про судові розгляди, це скоріше останній аргумент в суперечці, лише частина всього глобального процесу може негативно позначитися на Вашому бізнесі у підсумку.
Конфлікт може полягати в невиконанні однієї зі сторін своїх зобов’язань, незаконному заволодінні активом, порушенням прав інтелектуальної власності, зіткненні інтересів власників бізнесу, зловживанні повноваженнями з боку контролюючих та правоохоронних органів і т.п. Спірних ситуацій існують сотні. Тому принципово важливо, щоб за їх рішення бралися досвідчені і професійні юристи, які мають глибокі знання в різних юридичних практиках: корпоративному праві, трудовому, антимонопольному, в сфері інтелектуальної власності, судової практики та інших. Найчастіше прийти до успішного врегулювання можна тільки шляхом розробки оптимальної стратегії і грамотного комбінування всіх цих знань в один робочий механізм. Вибираючи нас в даній практиці, власник вибирає оптимальне поєднання якісної роботи в задовільні терміни при адекватних витратах. Конфлікти негативно позначаються на діловій репутації, а бездоганний імідж завжди грає найважливішу роль в успіху бізнесу. Заради нього Вам потрібна перемога, а її Вам зможе забезпечити наша команда.
Послуги з питань судового і досудового захисту включають
● Надання консультацій з питань управління конфліктами і врегулювання суперечок на досудовій стадії;● Досудове врегулювання спорів та медіація; підготовка, організація та участь у переговорах;● Попередня правова оцінка перспектив розгляду справ у судах; збір та опрацювання доказів, виявлення «слабких» місць у Вас і опонента;● Підготовка претензій, адвокатських запитів, позовних заяв, скарг та інших документів процесуального характеру;● Представництво інтересів клієнта в судах (у цивільних, адміністративних, господарських, кримінальних справах, у справах щодо притягнення до адміністративної відповідальності) на всіх стадіях судового процесу; ● Представництво інтересів клієнта у виконавчому провадженні;● Представництво інтересів у податкових спорах (оскарження податкових повідомлень-рішень, відмови у реєстрації податкових накладних тощо) в адміністративному та судовому порядку;● Юридичний захист активів і об'єктів інтелектуальної власності;● Судовий захист інтересів кредитора у справах про стягнення заборгованості за договорами позики, купівлі-продажу, оренди тощо; судовий захист у спорах щодо виконання договорів (поставка, оренда, підряд, позика та ін.); судовий захист інтересів боржника, поручителя, майнового поручителя (іпотекодавця); судовий захист у справах щодо укладення, зміни та припинення (розірвання) господарських договорів;● судовий захист у справах про визнання права власності; усунення перешкод у користуванні чи розпорядженні майном; звільнення майна з-під арешту; витребування майна з чужого незаконного володіння; захист переважних прав співвласника майна та поділ майна між співвласниками тощо;● судовий захист у трудових спорах;● участь у сімейних спорах, зокрема, справах щодо розлучення, аліментів, поділу майна, визначення місця проживання дитини, позбавлення батьківства тощо);● автоадвокат: захист при ДТП; спори з органами поліції; спори зі страховими компаніями; відшкодування майнових і матеріальних збитків; допомога незалежної автоекспертизи ДТП.
ПОСЛУГИ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ
Для ведення іноземними компаніями і громадянами бізнесу в Україні, національним законодавством надані всі умови. Іноземні суб’єкти (нерезиденти) мають можливість на законних підставах організувати бізнес в Україні в популярних організаційно-правових формах. Організувати бізнес в Україні можуть як фізичні особи іноземці, так і юридичні особи (компанії) зареєстровані в інших державах світу.
Послуги для іноземців включають:
● консультації щодо створення іноземцями компанії, підбір системи оподаткування, реєстрація та супровід підприємства;
● отримання візи, посвідки на проживання;
● представництво інтересів нерезидентів у справах щодо їх примусового повернення чи видворення за межі території України;
● надання нерезиденту статусу волонтера;
● виготовлення податкового номера іноземному громадянину;
● отримання дозволу на працевлаштування іноземного громадянина в Україні.
СУПРОВІД ОПЕРАЦІЙ З НЕРУХОМІСТЮ
Придбання чи оренда житла, оренда чи суборенда офісу та інші операції з нерухомістю – це одна з найвідповідальніших дій, так як знадобиться не лише обрати об’єкт, але і вникнути у всі юридичні тонкощі. Щоб не потрапити у халепу, краще звернутися до спеціалістів для супроводу операцій з нерухомістю.
Послуги супроводу операцій з нерухомістю передбачає:
● консультації в галузі управління майном комерційного використання;
● розробка і правова експертиза договорів купівлі/продажу, оренди, суборенди під Ваші потреби;
● організація, супровід, юридичний аудит операцій з нерухомим майном, допомога в проведенні оцінки нерухомості;
● юридичний супровід з питань державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
● юридична допомога під час купівлі-продажу нерухомості;
● придбання та оформлення земельної ділянки.
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
Навіть невелика компанія може володіти інтелектуальною власністю, яку варто захистити. Інноваційний метод виробництва, нестандартне використання процедури або машини можуть стати початком розвитку в напрямку дійсно великого підприємства, тому спочатку варто замовити захист своїх власних ідей. Ціна такого захисту буде значно нижчою, ніж наслідки втрати права на використання власної ідеї.Важливе місце у формуванні конкурентних переваг відіграє торгова марка (знак для товарів і послуг). Це один із важливих інструментів маркетингового характеру. Торгова марка (знак для товарів та послуг) дає можливість відокремити Ваші товари та послуги серед інших на ринку, а в подальшому стане одним із найбільш ефективних методів їх просування.
Послуги супроводу операцій з нерухомістю передбачає:
● реєстрація знаків для товарів і послуг (торгових марок (знаків), логотипів), промислових зразків;
● оформлення та захист авторських прав;
● допомога в оформлені патентів на винаходи і корисні моделі;
● судові і досудові спори щодо права на інтелектуальну власність;
● підготовка ліцензійних договорів та договорів про передачу прав на об’єкти інтелектуальної власності;
● послуги патентного повіреного.
Що потрібно для реєстрації та початку діяльності ФОП
● Вибpaти cпocіб peєcтpaції. Їx мoжe бyти два. Пepший – cкopиcтaтиcя пocлyгaми пopтaлy “Дія”, дpyгий – ocoбиcтo звepнyтиcя у ЦНАП зa міcцeм проживання чи перебування aбo cкopиcтaтиcя пocлyгaми нoтapіyca зa міcцeм пpoживaння, який також має пoвноваження дepжpeєcтpaтopa. ● Необхідні документи – паспорт та номер платника податків та бути зареєстрованим за певним місцем реєстрації або перебування.● Обpaти нaпpямoк діяльнocті СПД і підібpaти відповідні кoди КВЕД. ● Вибpaти cиcтeмy oпoдaткyвaння. Найбільш оптимaльний вapіaнт для ФОП – цe cпpoщeнa cиcтeмa oпoдaткyвання (тaк звaний “Єдиний пoдaтoк”). Алe цe нe єдиний пoдaткoвий peжим. Є й інші, для малих і середніх підприємців загальна система оподаткування є досить невигідною, оскільки передбачає складний бухгалтерський облік та звітність, окремі сплати ПДФО (18%), ЄСВ (22%), військового збору (1,5%) і ПДВ за наявності (20%). На відміну від цього, за спрощеною системою оподаткування потрібно сплачувати тільки ЄП за однією з трьох груп та фіксований ЄСВ.● Важливо правильно підібрати групу платника Єдиного податку: їх є 4 і в кожному варіанті з них є свої особливості . Кожна група має свої переваги та недоліки. Вибір групи залежить від типу діяльності, рівня доходу, кількості найманих працівників, бажання сплачувати ПДВ та зручності звітності.● Зaпoвнити заяву на реєстрацію ФОП та подати її дo oбpaнoгo opгaнy peєcтpaції: пopтaл Дія, нoтapіyc aбo ЦНАП. В цій же заяві можна обрати систему оподаткування. Результатом є отримання виписки і постановка Вас, як ФОПа у контролюючих органах (податкова інспекція, статистика, пенсійний фонд).● Для початку діяльності необхідно виготовити кваліфікований електронний підпис, за допомогою якого Ви можете підписувати електронні документи, сплачувати платежі і податки, користуватися електронними послугами, реєструватися на державних порталах тощо. Документи з цим підписом мають таку саму юридичну силу, як і документи, підписані власноруч.● З нашою допомогою реєстрація ФОПа займе від 1 робочого дня.
Що потрібно для реєстрації та початку діяльності ТОВ
● Вибpaти cпocіб peєcтpaції. Їx мoжe бyти два. Пepший – cкopиcтaтиcя пocлyгaми пopтaлy “Дія”, дpyгий – ocoбиcтo звepнyтиcя у ЦНАП зa міcцeм проживання чи перебування aбo cкopиcтaтиcя пocлyгaми нoтapіyca зa міcцeм пpoживaння, який також має пoвноваження дepжpeєcтpaтopa. ● Необхідні документи : • паспорт та ідентифікаційний код засновників; • паспорт та ідентифікаційний код директора; • Статут Товариства або Модельний статут, тобто типовий і його не потрібно фізично надавати, він є в електронному форматі; Протокол Загальних зборів учасників Товариства про його створення або рішення засновника про створення ТОВ; • Реєстраційну заяву; • Якщо засновником виступає юридична особа – протокол Загальних зборів учасників Товариства такої юр. особи; • Якщо засновником виступає юридична особа з іншої країни – додатково знадобиться витяг з іноземного реєстру про те, що така юридична особа існує, цей витяг має бути з апостилем; • нотаріально посвідчений паспорт (якщо він у вигляді книжечки) бенефіціара; структура власності у графічному зображенні; • при необхідності – довіреність на представника засновника.● Обрати унікальне найменування, адресу місцезнаходження, розмір статутного капіталу.● Обрати органи управління Товариством, директора.● Вибрати систему оподаткування. ● Обpaти нaпpямoк діяльнocті і підібpaти відповідні кoди КВЕД. ● Зaпoвнити заяву на реєстрацію peєcтpaцію ТОВ та подати її дo oбpaнoгo opгaнy peєcтpaції: пopтaл Дія, нoтapіyc aбo ЦНАП. В цій же заяві можна обрати систему оподаткування. Результатом є отримання виписки і постановка ТОВ у контролюючих органах (податкова інспекція, статистика, пенсійний фонд).● Для початку діяльності керівнику ТОВ і бухгалтеру необхідно виготовити кваліфікований електронний підпис, за допомогою якого Ви можете підписувати електронні документи, сплачувати платежі і податки, користуватися електронними послугами, реєструватися на державних порталах тощо. Документи з цим підписом мають таку саму юридичну силу, як і документи, підписані власноруч.● З нашою допомогою реєстрація ТОВ займе від 1 робочого дня.
Як проходить експрес-ліквідація ТОВ (прискорена процедура) і що для цього потрібно?
Багато підприємців запитують, а чи можна закрити ТОВ (припинити дільність) швидко і без великих проблем для власника бізнесу чи директора?Так, таке можливо, однак, Ви повинні пам’ятати і розуміти те, що при зміні керівника ТОВ і його учасників, їх межа відповідальності за фінанси, податки, певні види зобов’язань лежить до моменту державної реєстрації змін до реєстраційних даних підприємства.Експрес-ліквідація ТОВ чи ПП - це найкращий спосіб закрити підприємство, якщо у Вас немає достатньо часу для бюрократії. Терміни – від двох робочих днів (за наявності необхідних документів).Вартість послуги розраховується індивідуально з урахуванням багатьох факторів.В пакет послуги експрес-ліквідації включено:● пошук і зміну директора підприємства;● виключення учасників і введення нових учасників;● зміну найменування і юридичної адреси;● розробка нового статуту;● супровід угоди по переоформленню прав, включно із укладанням всіх документів, які знадобляться в процесі;● прийняття документів підприємства на зберігання та оформлення акту прийому та передачі;● державна реєстрація зміни складу учасників підприємства.
Як швидко зареєструвати Громадську організацію (ГО) чи Благодійний фонд (БФ)?
● Вибpaти cпocіб peєcтpaції. Пepший – безпосередньо у відділі реєстрації управління Міністерства юстиції (для ГО) або дpyгий – ocoбиcтo звepнyтиcя у ЦНАП зa міcцeм проживання чи перебування aбo cкopиcтaтиcя пocлyгaми нoтapіyca зa міcцeм пpoживaння, який також має пoвноваження дepжpeєcтpaтopa (для БФ). ● Кількість засновників – для ГО мінімум дві особи, для БФ – два і більше.● Обрати унікальну назву ГО чи БФ, визначити мету діяльності та місцезнаходження.● Необхідні документи – паспорт та номер платника податків та бути зареєстрованим за певним місцем реєстрації або перебування.● Провести установчі збори для створення ГО чи БФ (потрібен протокол зборів) та Статут.● Інші документи, які готуються юристом для державної реєстрації ГО чи БФ. ● Обрати статус неприбуткової організації (потрібна відповідна заява).● З нашою допомогою реєстрація ГО чи БФ займе від 1 робочого дня.
Як розірвати шлюб в судовому порядку?
● У випадку, коли подружжя має неповнолітніх дітей, або один з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу, шлюб може бути розірваний лише у судовому порядку. ● Справи про розірвання шлюбу розглядаються районними, районними у містах, міськими та міськрайонними судами в порядку окремого або позовного провадження. ● Позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. ● За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них. ● У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Якщо шлюб розривається через суд, свідоцтво про розірвання шлюбу не видається. Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили (ст.115 СК України). ● У порядку окремого провадження розглядаються справи про розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя, яке має дітей, за заявою будь-кого з подружжя, якщо один з нього засуджений до позбавлення волі. Справа про розірвання шлюбу за заявою особи, засудженої до позбавлення волі, може бути розглянута судом за участю представника такої особи. ● При розірванні шлюбу за спільною заявою подружжя обов'язковою є наявність згоди між дружиною та чоловіком щодо розірвання шлюбу.● Особливостями судової процедури в порядку окремого провадження є те, що, суд не з’ясовує причини розлучення, не вживає заходів щодо примирення подружжя, але при цьому суд повинен перевірити відповідність умов Договору інтересам дитини, а також пересвідчитись, що умови Договору не порушують засади рівності прав батьків дитини.● Позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений будь-ким з подружжя у випадках: • при вагітності дружини; • протягом одного року після народження дитини.
Що робити якщо потрапили у ДТП?
Якщо ви потрапили у ДТП, не панікуйте, але дійте розумно та своєчасно. Застосування цієї покрокової інструкції допоможе вам ефективно захистити свої права та отримати належну допомогу. 1. Забезпечте безпеку та надайте допомогу: Негайно після ДТП переконайтеся, що всі учасники аварії не постраждали та знаходяться у безпеці. Затримайтесь на місці події та увімкніть аварійні сигнали, а також зверніться за необхідною медичною допомогою та до поліцейських. Після ДТП важливо не порушувати правила дорожнього руху та дотримуватися вказівок поліції. Це включає непорушення місця аварії, якщо це необхідно, та забезпечення безпеки для себе та інших учасників руху.2. Збережіть докази: Зберіть якомога більше доказів, що підтверджують обставини ДТП. Докази грають важливу роль у справах ДТП. Зберігайте всі можливі докази, які можуть підтвердити вашу невинність або вину іншої сторони. Ось декілька рекомендацій щодо збереження доказів:● Фотографуйте пошкодження: Зробіть якомога більше фотографій пошкоджень автомобілів з різних ракурсів. Це допоможе встановити масштаб шкоди і може слугувати важливим доказом на вашу користь.● Запишіть свідчення свідків: Якщо присутні свідки, спробуйте взяти їх контактні дані та отримати їх свідчення про те, що вони бачили. Напишіть дату, час та обставини пригоди. Це може стати суттєвим свідченням у вашій справі.Збереження доказів - це ключовий елемент успішного захисту ваших прав після ДТП. Передайте зібрані докази своєму юристові, який використає їх для підтвердження вашої позиції у справі.3. Повідомте страхову компанію: Негайно повідомте свою страхову компанію про ДТП. Надайте їм всю необхідну інформацію про пригоду та пошкодження, а також, у разі необхідності зареєструйте свою заяву. Однак, будьте обережні при взаємодії зі страховою компанією та не погоджуйтесь на умови, які можуть бути несприятливими для вас. Консультуйтесь з юристом перед підписанням будь-яких угод або узгодженням умов.4. Зверніться до юриста: У разі виникнення ДТП важливо звернутися до кваліфікованого юриста, який спеціалізується на дорожньо-транспортних пригодах. Він допоможе вам зрозуміти ваші права, підготувати необхідну документацію і репрезентувати вас у переговорах зі страховою компанією або іншою винною стороною. Юрист забезпечить, щоб ваші права були належним чином захищені і відстоюватиме ваші інтереси.5. Захищайте свої права: Не погоджуйтесь на будь-які умови або домовленості, які можуть обмежити ваші права на відшкодування збитків. Довіряйте своєму юристові та слідуйте його порадам щодо ведення справи. Пам'ятайте, що ви маєте дотримуватися законодавства України під час всіх етапів після ДТП. Будьте відповідальними водіями та дотримуйтесь всіх вимог, які ставлять перед вами поліція, страхова компанія та юристи.Не забувайте, що кожна ситуація після ДТП може бути унікальною, тому важливо звертатися вчасно звернутися до юриста.Пам'ятайте, що кваліфікована юридична підтримка та консультації при ДТП можуть зробити значну різницю у вирішенні вашої справи. Не соромтеся звернутися до фахівців, які допоможуть вам у важкий період після ДТП.
Що робити, коли зіштовхуємось із дискримінацією і мобінгом у трудових відносинах?
Це питання досить складне, особливо щодо доказової бази, а тому радимо звернутися до нас за консультацією з цього приводу.
Дискримінація – це ситуація, за якої особа та/або група осіб за їх ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовними або іншими ознаками, які були, є та можуть бути дійсними або припущеними, зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь-якій формі, крім випадків, коли таке обмеження має правомірну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними.
Не є дискримінацією дії, які не обмежують права та свободи інших осіб і не створюють перешкод для їх реалізації, а також не надають необґрунтованих переваг особам та/або групам осіб за їх певними ознаками, щодо яких застосовуються позитивні дії, а саме: 1. спеціальний захист від держави окремих категорій громадян, які потребують такого захисту (наприклад, особи з інвалідністю); 2. заходи, спрямовані на збереження ідентичності окремих груп осіб, за необхідності (квота для певних працівників); 3. надання пільг та компенсацій окремим категоріям осіб у випадках, передбачених законом (наприклад, малозабезпечені особи); 4. встановлення державних соціальних гарантій окремим категоріям громадян.
Однією з дискримінаційних дій під час виконання трудових обов’язків є мобінг (цькування). Стаття 2 Кодексу законів про працю України визначає це поняття так: Мобінг – систематичні тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків, що проявляються у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій. Це може бути:– створення щодо працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери у тому числі такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність;– нерівна оплата за рівноцінну працю, яку виконують працівники однакової кваліфікації;– необґрунтований нерівномірний розподіл роботодавцем навантаження і завдань між працівниками з однаковою кваліфікацією та продуктивністю праці, які виконують рівноцінну роботу.
Як діяти, якщо зазнали дискримінації чи мобінгу на роботі?
Найперше треба заявити про порушення та відстояти свої права. У цьому випадку передусім необхідно визначити, коли саме відбувся факт порушення (під час співбесіди, випробувального терміну, виконання професійних обов’язків протягом певного періоду) і чи є докази дискримінації. Якщо дискримінацію людина відчувала певний час, то доказами можуть бути: електронне листування, фото, відео, накази про нерівну оплату праці, покази свідків.
По-друге Ви можете звернутись:
1. До правоохоронних органів, якщо вчинені діяння: – жорстокі, з домаганням, сексуальним чи гендерно обумовленим насильством; – спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності; – є образою почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями; – прямо чи непрямо обмежують права або встановлюють прямі чи непрямі привілеї громадянам за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. 2. Письмово до роботодавця (керівника підприємства, установи, організації), вказавши на обставини, які він/вона вважає дискримінаційними. 3. Звернутися зі скаргою до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 4. До відповідного територіального підрозділу Державної служби України з питань праці, виклавши у зверненні всі обставини справи щодо порушення вимог трудового законодавства та дискримінації. 5. До суду.
У разі вчинення мобінгу працівник має право:
1. Звернутись зі скаргою до Управління Державної служби з питань праці, яке реалізує державну політику у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. 2. Із позовною заявою до суду щодо визнання фактів цькування та їх усунення (без подальшого припинення працівником трудової діяльності на період розгляду провадження у справі). 3. Отримати відшкодування шкоди, заподіяної через мобінг у розмірі витрат, які понесла особа під час лікування (таке відшкодування можливе у разі підтвердження факту його вчинення на підставі судового рішення, яке набрало законну силу). 4. Розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору та продовжує чинити мобінг.
Як стягнути аліменти на утримання дитини до 23 років?
Батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.Проте право на утримання припиняється у разі припинення навчання.При визначенні розміру аліментів суд враховує цілу низку моментів.Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.Способи стягнення аліментів :● В добровільному порядку:За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.Один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії, стипендії у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві.Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені цим Кодексом.Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.● В судовому порядку :Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має:● той з батьків, з ким проживає дитина;● самі дочка, син, які продовжують навчання.Позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача до районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів.Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення аліментів.
Як стягнути аліменти з військовослужбовця?
Грошове забезпечення військовослужбовців складається з таких видів: • щомісячні основні види грошового забезпечення (посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років); • щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки; доплати); • одноразові додаткові види грошового забезпечення (винагорода, а також додаткова винагорода на період дії воєнного стану).З військовослужбовців утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, інших виплат, установлених законодавством, зокрема додаткової винагороди, яка виплачується на період воєнного стану, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.Якщо утримання аліментів здійснюється у примусовому порядку на підставі документів державного або приватного виконавця, стягувач може письмово звернутися до виконавця із заявою, де вказати про те, що боржник, мобілізований на військову службу та вказати номер частини, якщо такий відомо.Якщо виконавцю невідома адреса військової частини, де служить боржник, він повинен надіслати документи щодо стягнення аліментів до Міністерства оборони України. Після чого, ці документи будуть передані до бухгалтерії військової частини, і продовжаться виплачуватися аліменти з доходів боржника.За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі: • на одну дитину — однієї чверті, • на двох дітей — однієї третини, • на трьох і більше дітей — половини заробітку (доходу) платника аліментів (військового), але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.Гарантований розмір аліментів на одну дитину — це мінімальний розмір, який сплачує батько чи матір у випадку, коли їхні доходи низькі. Рекомендований розмір — це той, який встановлює суд у разі достатності заробітку платника аліментів.
ХОЧЕТЕ ЗНАТИ, СКІЛЬКИ КОШТУВАТИМЕ ЮРИДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДЛЯ ВАШОГО БІЗНЕСУ?
Заповніть нашу швидку форму для розрахунку вартості та отримайте індивідуальну пропозицію, яка відповідає потребам вашої компанії.